Notice: Constant FS_CHMOD_DIR already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant FS_CHMOD_FILE already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95
AFRICAN ROAD TRIP 2018 – Holly Cow

AFRICAN ROAD TRIP 2018

AFRICAN ROAD TRIP

Edycja 2018

WYPRAWA BUSAMI DO SENEGALU

Do tej pory zorganizowaliśmy trzy takie wyprawy.

Przetarliśmy szlak, dotknęliśmy, zobaczyliśmy, powąchaliśmy. Teraz czas na czwarty epizod sagi. Przeżyliśmy niesamowitą przygodę, którą teraz chcemy podzielić się z Wami. Dajemy Wam szansę na podróż życia przez Afrykę Zachodnią i Północną.

Pojedziemy busami i wjedziemy nimi tam gdzie żaden autobus z turystami nie dojedzie.

Jeśli masz odwagę, dołącz do nas!

Termin: 23.02-10.03.2018

Przeloty:

Wylot z Polski 23 lutego 2018, powrót do Polski 11 marca.

Wylot z Polski lot bezpośredni Ryanair do Marakeszu z Krakowa, lub z innych miast (lot z przesiadką, Ryanair). Cena od 200 PLN za lot z przesiadką do ok 350 PLN za lot bezpośredni. Powrót do Polski 10.03 z Dakaru, lot do Barcelony ok 230 Euro plus lot Barcelona – Polska od 150 PLN. Ceny lotów zawsze zależą od momentu zakupu biletów i mogą ulec zmianie. Bilety uczestnicy kupują we własnym zakresie. Pomagamy w wyszukaniu najtańszych połączeń.

Ilość miejsc: 16 miejsc + organizatorzy

Transport: 3 busy Mercedes, każdy min. 5-8 osobowy, istnieje możliwość większej ilości aut. Sytuacja jest rozwojowa. Jeśli chcesz dołączyć do wyprawy swoim samochodem, zapytaj o koszty udziału. W niektórych busach będą miejsca dla spania dla łącznie 8-10 osób.

FILM Z OSTATNIEJ EDYCJI AFRICAN ROAD TRIP:

Obowiązkowe szczepienia:

Żółta febra, żółta książeczka szczepień jest niezbędną do wjechania do Senegalu. Szczepienia są skuteczne od 10 dnia od podania. Należy zaszczepić się we własnym zakresie w Polsce za 200 złotych.

Wizy: Mauretania – wiza wyrabiana na granicy, cena 45-100 euro. Senegal darmowa wiza.

Pogoda: Im dalej na południe tym cieplej. W Maroko, Saharze Zachodniej i Mauretanii możliwe chłodne wieczory. Temperatury od 15 stopni w nocy do 35 w dzień. 6-8 słonecznych godzin dziennie, w Senegalu i gorąco i wilgotno.

Zdrowie: należy zabrać ze sobą osobiste lekarstwa przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki na żołądek oraz np. 3 dniowy antybiotyk, peroxy gel, plastry. Będziemy mieć wyjazdową apteczkę.

Jedzenie: Śniadania będziemy przygotowywać we własnym zakresie z produktów, w które będziemy zaprowiantowani, w niektórych hotelach śniadanie w cenie pobytu, kolacje w trasie będziemy głownie jeść w restauracjach, Alę jeśli ktoś ma ochotę może też gotować z produktów, które będziemy mieć ze sobą.

Bagaż: Preferujemy bardziej plecak niż walizkę. Wygodniej się pakować i transportowa. Jeśli chcecie uniknąć kosztów opłaty bagażowej w linii lotniczej to 19.01.2017 z Polski ruszą busy do Maroko i możemy bezpłatnie źć Wasze rzeczy.

Wydatki osobiste: minimum jakie należy zabrać ze sobą to 15 euro na dzień. Optymalne minimum to 20 euro na dzień, optimum to 25 euro na dzień.

Alkohol: W Maroko dostępny w dużych miastach, w Mauretanii niedostępny, w Senegalu dostępny.

CENA:

Cena wyjazdu zależy od terminu wpłaty:

Płatność w terminie do 30.11 cena udziału – (1200 euro)

(mamy 4 miejsca w tej cenie, warunkiem jest wpłata zaliczki 2200 PLN)

Płatność w terminie do 31.12 cena udziału – (1300 euro)

(mamy 6 miejsc w tej cenie, warunkiem jest wpłata zaliczki 2200 PLN)

Płatność w terminie do 30.01 cena udziału – (1400 euro)

(mamy 6 miejsc w tej cenie, warunkiem jest wpłata zaliczki 2200 PLN)

 • Dodatkowo należy mieć ze sobą 25 euro w drobnych nominałach na ewentualne łapówki dla policji na licznych na check pointach i punktach granicznych. Dolary są rzadko akceptowane. Pieniądze na łapówki trafiają do wspólnej puli każdego auta.

Warunki płatność:

500 euro/os. (2200 PLN) jako zaliczka przy zgłoszeniu, pozostałe kwota euro w gotówce w dniu przyjazdu do Maroko lub przelewem. Dodatkowe 25 Euro w gotówce na łapówki w niskich nominałach również po przylocie do Maroko.

TRASA:

MARRAKECH – ESSAOUIRA – TAGHAZOUT – SIDI IFNI – DAHKLA – NOUADHIBOU – NOUAKCHOTT – SAINT LOUIS – DAKAR

Przeloty:

 • 23.02 Z Polski do Marrakeszu około 65 euro (Ryanair z przesiadką) lub 80 euro bezpośredni lot

 • 10.03 powrót z Dakaru do Barcelony – 229 euro liniami Vueling, Lądowanie w BCN 3:45 rano 11.03

 • 11.03 powrót z Barcelony do Polski (Ryanair, Wizzair, ceny od 35 euro)

16 dni MARRAKECH – SIDI IFNI – DAHKLA – NOUAKCHOTT –

ST. LOUIS – DAKAR

Program został już raz zrealizowany w marcu 2015 oraz w Czerwcu 2015 oraz wiosną 2016, wzbogaciliśmy go o pewne elementy i dodaliśmy dni i noclegi, aby przeżyć jeszcze więcej i jeszcze bardziej. Nasza podróż dzieli się na kilka etapów.

 • Marrakech – Sidi Ifni charakteryzuje się rozwiniętą cywilizacją, są bankomaty, sklepy, powszechne restauracji, od Marakeszu do Agadiru wiedzie nawet autostrada. Etap ten zakończy się w Sidi Ifni i nie będzie zbytnio męczący, Tego dnia pokonamy około 500 kilometrów. Jest 3G.

 • Następny odcinek trasy to Sidi Ifni – granica Mauretańska tam miasteczka są coraz rzadsze, restauracje coraz uboższe, bankomaty są. Droga wyjątkowo dobra, szybka, przejazd 90 km/h. Liczne check pointy policyjne. Jest 3G. Ten odcinek jest męczący i długi na około 1350 km, przedzielony noclegiem w Dakhla.

 • Mauretania – przejazd 70-80 km/h, duże pustkowia, liczne check pointy, jest Internet 3G w stolicy. Przejazd około 1000 km

 • Senegal – check pointy, gęstsza zabudowa, liczne wioski, bankomaty są dostępne, 3 G działa, dużo postojów fotograficznych na tradycyjne 5 minut. Przejazd około 1200 km

CENA ZAWIERA:

 • 2 nocleg ze śniadaniem w Marrakechu Hotel Cecil
 • 3 noclegi w Taghazout w resorcie z basenami, bez śniadania, apartamenty
 • 1 noclegi w namiotach w Dakhla na campingu
 • 2 noclegi ze śniadaniem w Nouakchott Auberge Sahara

– 2 noclegi bez śniadania w St. Louis – camping Zebra Bar, domki i campery

– 4 noclegi ze śniadaniem pod Dakarem

– 1 noc w aucie w trakcie przejazdu pomiędzy Sidi Ifni a Dakhla.

– zapewniamy Wam: namioty, karimaty i miejsca noclegowe w autach (8-10 miejsc noclegowych)

– paliwo na około 4500 kilometrów + opłaty autostradowe w Maroko (ok. 50 euro)

– wszystkie dodatkowe ubezpieczenia auta potrzebne w trasie (Mauretania, Senegal)

– opłaty graniczne i łapówki za samochody (ok. 500 euro za auto)

– opłaty promowe, parkingowe, campingowe

– bilety wstępu do rezerwatu dzikich afrykańskich zwierząt Bandia, (25 euro/osoba plus 50 euro auto z przewodnikiem obowiązkowym)

 • bilety na rejs na wyspę Ngore w Dakarze w dwie strony
 • wszystkie transfery wynikające z programu
 • zwiedzanie Marakeszu
 • plażowanie w Taghazout (opcja na surfing)
 • Rajska Dolina – Paradis Valley pod Agadirem

– pożegnalne ognisko na plaży ostatniego wieczoru

– realizacja programu (szczegóły poniżej)

 • samochody zostaną zaprowiantowane w produkty do samodzielnego gotowania (makarony, warzywa, kuchenka gazowa, naczynia, produkty spożywcze, latarki, i wszystko to co potrzebne podczas takiej wyprawy, będziemy korzystać z tego w miejscach noclegu w których nie będzie możliwości jedzenia, korzystanie z tych produktów jest wliczone w wyprawę, z tych produktów przygotowujemy wszystkie śniadania i posiłki w trasie).

 • ubezpieczenie turystyczne AXA

CENA NIE ZAWIERA:

– przelotów

– indywidualnego ubezpieczenia podróżnego ok. 10 euro

– kosztów wiz, szczepień

– opłat za prom na wyspę niewolników Ngore w Dakarze 10 euro/os.

– wyżywienia za wyjątkiem śniadań i zaprowiantowania w produkty do samodzielnego gotowania

– wydatków osobistych

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 – 23.02

Wylot z Polski. Przylot do Marrakeszu. Osoby przylatujące lotem bezpośrednim lądują w godzinach porannych, osoby lecące z przesiadką lądują popołudniu. Po przylocie transfer z lotniska zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Wieczorne zwiedzanie, zakupy.

Dzień 2 -24.02

Po śniadaniu czas wolny, od 14:00 eksploracja miasta; ogrody Majorelle, Menara, okolice meczetu Koutobia, wieczorem wyjście na Jema El Fna główny plac miasta i wspólna kolacja.

Dzień 3 – 25.02

Po śniadaniu całodzienny przejazd do Taghazout, po drodze odwiedzimy Essaouirę, tam zjemy lunch, i dalej przez Tamri do Taghazout. Zakwaterowanie w Imi Ouaddar tuż obok Taghazout w komfortowym resorcie w apartamentach 4 osobowych. Wieczorem kolacja na Panorama Point.

Dzień 4 – 26.02

Całodzienny chillout na plaży. Dzień bez programu. My w tym czasie zrobimy przeglądy samochodów i zrobimy zakupy potrzebne na wyprawie. Wieczorem kolacja na KM25. Możliwość surfingu za dopłatą.

Dzień 5 – 27.02

Po śniadaniu przejazd na pół dnia na trip do Rajskiej Doliny. Powrót około 15:00, wieczorem wyjazd do Agadiru. Tam kolacja.

Dzień 6 – 28.02

Po wczesnym śniadaniu ruszymy w kierunku Sidi Ifni, tam zjemy lunch na słynnej Legzira Beach. Około 15:00 ruszymy w dalszą drogę, przed nami ponad 1000 km pustkowia. Wreszcie poczujecie, że cywilizacje zostawiamy za plecami. Całonocny przejazd do Dakhla potrwa do rana następnego dnia.

Dzień 7 – 1.03

Przyjazd do Dakhla wczesnym rankiem około 9:00, w Dakhla spędzimy cały dzień plażując i odpoczywając. Nocleg na campingu w mieście. Tam też zrobimy ostatnie zakupy prowiantu.

Dzień 8 – 2.03

Około 2 w nocy ruszymy w drogę do granicy, przejazd zajmie nam około 3-4 godzin. Około 8:00 rozpoczniemy odprawę graniczną, przejedziemy pasem ziemi niczyjej usłanym wrakami samochodów i przy sprzyjających okolicznościach przekroczymy granice Mauretańską około godziny 13:00. Przejazd przez pustkowia Mauretanii do stolicy kraju zajmie nam około 7 godzin. Przyjazd do Nouakchott około 20:00, kolację zjemy w restauracji lub ugotujemy sobie coś z naszego prowiantu. Nocleg w Auberge Sahara miejscu spotkań podróżników jadących w głąb Afryki.

Dzień 9 – 3.03

Całodzienny pobyt w Nouakchott, zwiedzanie ciekawych miejsc w stolicy Mauretanii, lokalnych targów i obserwacja lokalnego życia. Wieczorem gotowanie i impreza w Auberge Sahara.

Dzień 10 – 4.03

Po wczesnym śniadaniu około 9:30 ruszymy przez miasto, zatrzymamy się na wielkim lokalnym targu gdzie kupimy owoce. Dojazd do granicy zajmie nam około 8 godzin w tym 2 godziny przez Park Narodowy po fatalnej drodze. Na granicy będzie czekał na nas nasz człowiek, który pomoże nam przy formalnościach granicznych, jeśli nie dojedziemy na czas przez zamknięciem granicy o 18:00 załatwi nam wjazd do Senegalu mimo wszystko, a nazajutrz dowiezie nam ostęplowane paszporty. Nocleg w Zebra Bar, magicznej oazie na terenie rezerwatu ptactwa nad brzegiem morza.

Dzień 11 – 5.03

Całodzienny chillout w ośrodku, popołudniu wyjedziemy do pobliskiego Saint Louis na zwiedzanie tego kolonialnego miasta. Wieczorem pakowanie bagaży i impreza.

Dzień 12 – 6.03

Po śniadaniu chillout nad brzegiem oceanu do 13:00. Przejazd do Dakaru zajmie nam około 5-6 godzin. Przyjazd do Lac Rose około 20:00. Nocleg w domkach Palau De Rose nad samym różowym jeziorem.

Dzień 13 – 7.03

Po śniadaniu relaksująca kąpiel w gorącym różowym jeziorze. Około południa przejazd do Dakaru, rejs na wyspę niewolników Ngore. Chillout. Nocleg pod Dakarem w guesthousie należacym do Włoszki.

Dzień 14 – 8.03

Śniadanie wcześnie rano. Rano przejazd w rejon rezerwatu Bandia, który leży na w pobliżu naszego miejsca noclegowego, w cenie wyjazdu bilety wstępu (25euro/os, oraz opłata za wjazd samochodem plus przewodnik ok. 50 euro). Po drodze zobaczymy Baobaby, a jak będziemy mieć szczęście to również żyrafy, nosorożce, małpy, sępy, zebry. Po wizycie w Parku Narodowym pojedziemy do Dakaru gdzie spędzimy resztę dnia i zjemy kolację.

Dzień 15 – 9.03

Tego dnia chillujemy w naszej miejscowości. Plaża i nic nie robienie, interakcje z lokalną ludnością. Kolacja w gesthousie.

Dzień 16 – 10.03

Do południa czas wolny, około 12:00 wyjazd do Dakaru z bagażami, tam spędzimy czas zwiedzając do Waszych odlotów w godzinach wieczornych. Odlot około 22:30.

Dzień 17 – 11.03

Przylot do Barcelony w godzinach porannych około 3:45, przesiadka na lot do Polski.

OFERTA DODATKOWA!

 • Nasza wyprawa jest zaplanowana na 3 tygodnie dłużej do około 5 kwietnia, a naszym celem jest Wybrzeże Kości Słoniowej i kraje po drodze. Chcesz jechać dalej? Zapytaj o szczegóły, mamy 4 miejsca na tą wersje programu.

 • Chcesz pojechać na wyprawę swoim autem i sprzedać je na koniec? Zapytaj o szczegóły.

MASZ PYTANIA? PISZ:

contact@hollycow.pl

WWW.FACEBOOK.COM/HOLLYCOWEVENTS