Notice: Constant FS_CHMOD_DIR already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant FS_CHMOD_FILE already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95
AUSTRALIAN ROAD TRIP 2017 – Holly Cow

AUSTRALIAN ROAD TRIP 2017

AUSTRALIAN ROAD TRIP

(DARWIN – MONKEY MIA – PERTH)

DATA: 29.04-19.05

POBYT W AUSTRALII: 1.05-18.05

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: minimum 8 osób, maksimum 16 osób

CENA: 3000 PLN + 2450 AUD

Australia to kraj – kontynent stworzony wręcz do organizacji roadtripów, bezkresne przestrzenie, wielkie odległości i niesamowita, zapierająca dech w piersiach fauna i flora zadowolą nawet najbardziej wybrednego podróżnika. Połączenie tych cech oraz doskonałej infrastruktury campingowej sprawia, że będzie to Wasza przygoda życia. Podczas pierwszej edycji Australian Road Trip przemierzymy trasę od Darwin na Terytorium Północnym po stolicę Zachodniej Australii – Perth. Będącym jednym z najbardziej odizolowanych dużych miast świata. Pokonamy trasę około 6500 km, nocując głównie na doskonale wyposażonych campingach i punktach postojowych, nie zabraknie również noclegów w hotelach i resortach na początku i na końcu wyprawy, oraz w legendarnym raju delfinów Monkey Mia. Trasę wyprawy wytyczyliśmy wiosną 2016 roku pokonując ją prawie w całości podczas naszej pierwszej wyprawy do Australii, obiecaliśmy sobie, że wrócimy na ten niesamowity kontynent, aby pokazać go naszym klientom. Słowa dotrzymujemy przekazując Wam tę ofertę. W następnych latach chcemy zorganizować kolejne edycje roadtripu po wschodnim wybrzeżu Australii od Brisbane do Adelajdy.

PRZELOT

Poniżej rekomendujemy najwygodniejszy naszym zdaniem przelot, który doskonale wpisuje się nasze ramy czasowe. Nie ma jednak żadnych przeciwskazań abyście wybrali inne połączenie np. z jednonocnym postojem w Singapurze co pozwoli Wam zwiedzić to imponujące państwo-miasto. Lot Singapur – Darwin oraz Perth – Singapur obsługuje linia Jet Star. Jest to obowiązkowe połączenie zgrane z naszym harmonogramem. Cena lotu Polska-Singapur-Polska to aktualnie 2300 PLN, cena lotu do Darwin oraz Perth – Singapur to na ten moment około 800 PLN w dwie strony. Ceny lotów zależą od momentu zakupu biletów. Nie gwarantujemy tej ceny, gdyż przelot uczestnicy wykupują we własnym zakresie. Możecie jednak liczyć na bezpłatną pomoc w wyszukaniu najtańszych połączeń, a za dopłatą 35 euro/os. możecie zlecić nam zakup biletów w Waszym imieniu.

TRANSPORT

Po Australii poruszać będziemy się 4 osobowymi kamperami (Toyota HI5) z miejscem do spania dla 4 osób, zlewem, zbiornikiem na zimną wodę, oraz wyposażeniem kuchennym, garnkami, talerzami, sztućcami, śpiworami, prześcieradłem oraz lodówko-zamrażarkę i dwupalnikową kuchenką gazową., stolik turystyczny i 4 krzesła kampingowe. Auto wyposażone jest w klimatyzację oraz 4 miejsca siedzące z pasami bezpieczeństwa. Za dopłatą możecie zdecydować się na wynajem auta na wyłączny użytek dla 2 osób, bez towarzystwa dodatkowych uczestników.

ZAKWATEROWANIE

Pierwsze dwie noce po przylocie zakwaterowani będziemy w Darwin w apartamentach turystycznych z kuchnią, co pozwoli przygotowywać samodzielnie posiłki, które niewątpliwie stanowią znaczą część wydatków podczas podroży po Australii. Kolejne noce spędzimy w kamperach, za wyjątkiem dwóch nocy w Monkey Mia Dophin Resort, gdzie zakwaterowani będziemy w mini apartamentach jednopokojowych dla 4 osób (2 łóżka pojedyncze i łóżko małżeńskie). Za dopłatą możliwość pokoju 2 osobowego. Ostatnie dwie noce spędzimy w Perth – tam zakwaterowani będziemy w Hotelu Ibis Budget – pokoje 2 osobowe, pobyt w Ibis bez śniadania.

PALIWO

W cenie wyjazdu zapewniamy ryczałt na paliwo w wysokości 700 dolarów australijskich (co pozwoli na zakup około 750-800 litrów paliwa), co powinno w zupełności wystarczyć na pokonanie całej trasy. Zużycie powyżej tego limity uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

WYNAJEM I UBEZPIECZENIE POJAZDÓW

Każdy pojazd będzie objęty rozszerzonym ubezpieczeniem, oraz będzie wykupiona opcja prowadzenia pojazdu przez 2 kierowców. Za dopłatą można to rozszerzyć do 4 kierowców. Główny kierowca powinien posiadać Międzynarodowe Prawo Jazdy (do wyrobienia w każdym wydziale komunikacji) oraz powinien posiadać kartę kredytową oraz wolne środki na niej w wysokości około 4500 PLN (1400 AUD), środki te zostaną zablokowane na czas wynajmu przez przez wypożyczalnie jako kaucja zwrotna. Za uszkodzenia pojazdu odpowiadają wspólnie pasażerowie pojazdu.

WYŻYWIENIE

Wyjazd nie obejmuje wyżywienia, na trasie będziemy gotować posiłki z zakupionych wcześniej produktów. Sensownym rozwiązaniem jest aby załoga kampera złożyła się na wspólne zakupy, pamiętajcie, że jest zakaz wwożenia do Australii produktów żywnościowych.

WIZA

Obywatele Polski na pobyt do 90 dni nie potrzebują wizy, wystarczy rejestracja online oraz wypełnienie formularza w internecie, po około 24 godzinach od rejestracji otrzymacie drogą mailową  informację o przyznaniu prawa do wjazdu. Dodatkowo po wylądowaniu w Darwin wypełnicie formularze wjazdowe.

WYDATKI NA MIEJSCU

Szacowany budżet jaki powinniście przygotwać na wyjazd to minimum 600 AUD na osobę, wystarczy na wyżywienie, napoje, pamiątki. Jeśli po zapoznaniu z programem uznacie, że podczas wizyt w odwiedzanych miejscach chcecie odwiedzić jakieś płatne atrakcje to musicie przygotować się na dodatkowe wydatki.

BILETY WSTĘPU DO PARKÓW NARODOWYCH

Program obejmuje bilety wstępu do odwiedzanych Parków Narodowych i Rezerwatów przyrody.

MANDATY DROGOWE

Ewentualne mandaty drogowe pokrywają kierowcy, sugerujemy aby były dzielone na między współpasażerów ale ostateczną decyzję zostawiamy Wam.

ORGANIZACJA

Nad przebiegiem roadtripu i realizacją programu czuwać będzie doświadczony podróżnik Marek Warmuz.

POGODA I KLIMAT

Spodziewajcie się, że będzie, ciepło i gorąco przez większą część trasy, w rejonie Perth może być już chłodno, szczególnie nocami, bo to początek australijskiej jesieni.  Na te chłodne wieczory wystarczy bluza z kapturem lub polar oraz długie spodnie. Pozostałe noce ciepłe. Z obowiązkowego wyposażenia potrzebujecie: czapkę z daszkiem, krem do opalania, żel antybakteryjny, zestaw osobistych lekarstw podróżnych, plasterki, woda utleniona w żelu (Peroxygel), okulary słoneczne z filtrem UV. Będziemy mieć ze sobą campingowy prysznic więc te noce w plenerze, gdzie nie będzie dostępu do prysznica, możemy być niezależni.

BEZPIECZEŃSTWO

Jak sobie pewnie wyobrażacie będzie bezpiecznie. Jedyne zagrożenia jakich się spodziewam o dzika natura. Szczególnie podczas nocy campingowych. Trzeba pamiętać o chowaniu prowiantu w specjalnych skrzyniach aby uniemożliwić dostęp do prowiantu dzikim zwierzętom. Należy zwracać uwagę na węże, pająki. Należy również mieć ze sobą kopię paszportu w wersji wydrukowanej, oraz zdjęcie paszportu i strony z wizą z w formie elektronicznej w telefonie lub na mailu.

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

Jesteście ubezpieczeni standardowym ubezpieczeniem turystycznym AXA. Jeśli, ktoś z Was chciałbym podnieść kwotę ubezpieczenia prosimy o maila w tej sprawie na contact@hollycow.pl. Pamiętajcie ubezpieczenie działa na terenie Australii oraz od momentu wylotu z Polski do momentu powrotu.

PRĄD

W Australii obowiązują inne wtyczki do prądu, należy przed wyjazdem zaopatrzyć się w adapter do odpowiedniego standardu. Polecam Allegro lub zakup na lotnisku w drodze na wyprawę.

WALUTA

Obowiązuje dolar australijski, warto zabrać gotówkę i karty, powszechnie akceptowane. Kurs dolara to 1 AUD = 3,14 PLN

ROAMING i ŁĄCZNOŚĆ

Australia leży poza UE, dlatego koszty roamingu są wysokie. Rekomendujemy zabranie drugiego smartfona i włożenie do niego na miejscu lokalnej karty SIM pre paid. Dobrym rozwiązaniem jest również zabranie ze sobą mobilnego hot spota 3G, który po włożeniu lokalnej karty SIM stworzy Wam waszą własną sieć WIFI. Z naszej strony każdy pojazd wyposażony będzie w krótkofalówkę do kontaktu między pojazdami. W odludnych rejonach nie będzie zasięgu telefonii komórkowej.

CZAS WOLNY

Niektóre dni programu są kompletnie wolne, bez planu. Te dni możecie sobie sami zorganizować, spędzając czas na zakupach, odpoczynku czy po prostu na indywidualną eksplorację okolicy.

ATMOSFERA W GRUPIE

Kochani, jedziemy na wyjazd grupowy, będziemy spędzać ze sobą bardzo dużo czasu zamknięci na ciasnej przestrzeni wnętrza busa. Śladem poprzednich wyjazdów wiem, że napewno stopień integracji będzie wysoki. Pamiętajcie jednak, że podczas wyjazdu grupowego, szczególnie takiego w którym będziemy się cały czas przemieszczać bardzo ważna jest dyscyplina. Nie spóźniamy się na zbiórki, odjazdy, itp. Szanujmy się nawzajem i szanujmy swój czas, wszyscy jesteśmy na wakacjach i nie ma sensu marnować czasu i nerwów. Bądźcie dla siebie mili, otwórzcie się na siebie, a zobaczycie że będzie to niezapomniany wyjazd.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W WARSZAWIE

Jest możliwość zorganizowania spotkania uczestników z nami w Warszawie. Jeśli czujecie taką potrzebę, to jesteśmy chętni i bardzo miło będzie Was poznać przed wylotem.

FOTO I VIDEO

W trakcie wyjazdu będzie z nami dron, będziemy stsrali się zabrać na wyjazd jakiegoś fotografa, który zrobi nam fajne zdjęcia z wyjazdu i odwiedzanych miejsc.

SYTUACJE AWARYJNE

W drodze wszystko może się wydarzyć, od awarii samochodu, po zdarzenie losowe, zdrowotne czy jakiekolwiek inne, które mogą mieć wpływ na planowy przebieg wyjazdu. Wszystkie problemy będziemy starać się jako organizatorzy rozwiązywać z najwyższą uwagą i z zachowaniem zasady, że grupa jest najważniejsza. Oznacza to, że obsługa zawsze będzie kierować się dobrem grupy przy doborze rozwiązań zaistniałych problemów.

PROGRAM WYAZDU

29.04 Dzień 0

Wylot z Polski do Singapuru, rekomendujemy następujące połączenie liniami Etihad Airlines: wylot z Warszawy 29.04 o 6:35, przesiadka w Brukseli oraz w Abu Dhabi. Powrót z Singapuru 18.05 o 20:10, przesiadka w Abu Dhabi i Rzymie i przylot do Warszawy 19.05 o 12:25. Cena 2300 PLN, cena lotu zależy od momentu zakupu biletów lotniczych.

30.04 Dzień 1

Przylot do Singapuru o 9:55. Tam odbieranie bagaży, Przesiadka w Singapurze na lot o 23:05 Jet Star do Darwin (450 PLN)

1.05 Dzień 2

O godzinie 5:10 nad ranem, przylot do Darwin. Odprawa imigracyjna i pozostałe procedury na lotnisku to około 90 minut. Transfer na śniadanie, zakupy w supermarkecie i przejazd do Luma Luma Apartments. Zakwaterowanie około godziny 10:30. Czas na odświeżenie i krótką drzemkę. Około 13:30 przygotujemy sobie lunch. Około 14:30 wyjście na miasto. Zwiedzanie Darwin, wizyta na Casuarina Beach znanym siedlisku wielkich żółwi morskich. Zachód słońca na Mindil Beach. Powrót do hotelu około 21:00, nocleg. Tego dnia przejedziemy około 150 km.

2.05 Dzień 3

Po śniadaniu przygotowanym z apartamentach całodzienny objazd okolicznych atrakcji. M.in. wizyta pod Parlamentem, oraz War Memorial i miejskie molo. Będzie czas na zakupy i indywidualną eksplorację miasta. Powrót do apartamentów około 20:30. Tego dnia przejedziemy około 200 km.

3.05 Dzień 4

O 9 rano śniadanie w apartamentach. Wykwaterowanie około 10:30, przejazd do supermarketu na zakupy artykułów spożywczych. Około 12:30 wyjazd z Darwin, po drodze odwiedzimy wielkie kopce termitów w Lechfield Park, około 1,5 godziny jazdy od Darwin. Nocleg około 200 km dalej w okolicach Katherine. Tego dnia przejedziemy około 400 km.

4.05 Dzień 5

Pobudka około 7:30, przygotowanie śniadania i przejazd w kierunku Halls Creek, tam nocleg. Po drodze postój na Lunch w okolicach Kununurra w rejonie jeziora Argyle. Tego dnia przejedziemy około 650 km.

5.05 Dzień 6

Pobudka około 7:30, przygotowanie śniadania i przejazd w kierunku Derby. Tam czas na plażowanie i nocleg. Odwiedzimy malowniczy półwysep Dampier. Tego dnia przejedziemy około 500 km.

6.05 Dzień 7

Pobudka około 8:00, śniadanie i czas na plażowanie  do 12:00, indywidualna eksploracje miasteczka. Około 12:00 odjazd w kierunku Eight Mille Beach, tam postój na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Port Hedland 150 kilometrów dalej. Tego dnia przejedziemy około 650 km. W Port Hedland zameldujemy się około 21:30.

7.05 Dzień 8

Po śniadaniu czas na plażowanie i zwiedzanie miasteczka do 14:00 i dalszy przejazd Point Samson, nocleg w Point Samson lub Karratha wśród malowniczych wysp. Tego dnia mamy krótki dystans około 350 km.

8.05 Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Ningaloo Reserve w rejonie Zatoki Koralową. Tego dnia przejedziemy około 650 km. Nagrodą będzie odpoczynek w Coral Bay.

9.05 Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny i odpoczynek nad Coral Bay. Będzie możliwość uzupełnienia zapasów. Dzień tylko z przejazdami po okolicy, maksymalnie 120 km jeśli zdecydujemy się na wizytę w North West Cape.

10.05 Dzień 11

Po śniadaniu około 9:00 ruszymy w kierunku Monkey Mia – zatoki delfinów, gdzie co rano przypływają na spotkanie z ludźmi. Po drodze odwiedzimy Hamelin Pool i Shell Beach.Przyjazd do Monkey Mia około 19:00. Tego dnia przejedziemy około 550 km. Nocleg w resorcie nie w camperach. Na miejscu ogólnodostępna kuchnia, restauracje i plaże.

11.05 Dzień 12

Całodzienny relaks w Monkey Mia. Bez programu. Możliwa indywidualna eksploracja okolicy. Przejazd ok. 100 km max.

12.05 Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do Zatoki Rekinów i na nocleg zatrzymamy się w rejonie Karrbali National Park. Tego dnia odwiedzimy ten Park Narodowy. Wjedziemy też w rejon zamieszkiwany przez kangury, które spotkamy przy drodze późnym popołudniem. Tego dnia przejedziemy około 300 km.

13.05 Dzień 14

Po śniadaniu przejaz dalej na południe, po drodze dluższy postój w Gerladton na uzupełnienie zapasów. Nocleg w Beekeepers Natur Reserve w rejonie Leeman. Tego dnia przejedziemy około 400 km.

14.05 Dzień 15

Po śniadaniu przejazd do Pinnacles Desert, i dalej w kierunku Perth, nocleg w rejonie Fremantle poniżej Perth. Przyjazd na miejsce około 18:00. tego dnia przejedziemy około 450 km. Kolacja w porcie w restauracji z najlepszym Fish and Chips w Australii.

15.05 Dzień 16

Po śniadaniu zwiedzanie Fremantle, m.in. Fremantle Prison, Fisherman Wharf, dla chętnych możliwy rejs na Rottnes Island, wieczorem Rockingham, nocleg w rejonie Rockingham. Tego dnia przejedziemy około 250 km.

16.05 Dzień 17

Po śniadaniu wizyta w jedynym w Zachodniej Australii miejscu Parku z Koala. Przejazd przez Swan Valley – zaglebia winnic. Popołudniu przyjazd do Perth, nocleg w Ibis Budget. Tego dnia przejdziemy około 200 km.

17.05 Dzień 18

Śniadanie we własnym zakresie lub w hotelu (ok. 9 $), przejazd do Kings Park z najlepszą panoramą miasta, zwiedzanie centrum Perth, czas na zakupy, pożegnalna kolacja w centrum w jednej z restauracji. Możliwe wyjście do baru w imprezowym zagłębiu miasta.

18.05 Dzień 19

Po wczesnym transferze na lotnisko odlot o 9:30 do Singapuru, przylot na miejsce 14:50 liniami Jet Star, cena ok. 400 PLN. Oczekiwanie na lot i o 20:10 odlot do Polski.

19.05 Dzień 20

Przylot do Kraju o 12:25. Zakończenie wyjazdu.

KOSZTY

Cena wyjazdu to 3000 PLN oraz 2450 AUD (ok. 7800 PLN), kwota w PLN płatna jako zaliczka przy zgłoszeniu uczestnictwa. Pozostała kwota płatna przelewem lub gotówką najpóźniej do 30 dni przed wyjazdem.

FAKTURA

Standardowo uczestnikom wystawiamy Fkaturę VAT Marża na usługę turystyczną (Faktura ta jest bez Vatu), jeśli interesuję Was faktura z pełnym 23 procentowym VAT prosimy o kontakt przed wpłatą zaliczki. Istnieje możliwość wystawienia takiej faktury, szczegóły do ustalenia.

KONTAKT:

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:

contact@hollycow.pl

ewentualnie telefonicznie pod numer:

Marek

Polska: +48.696.473.825

Indonesia: +62 (0) 821.448.24.592

Malezja: +60 (0) 177.361.287

Maroko: +212 677.10.52.10

Whatsapp: +48.696.473.825