Notice: Constant FS_CHMOD_DIR already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant FS_CHMOD_FILE already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95
Tajlandia i Kambodża 27.10-11.11.2017 – Holly Cow

Tajlandia i Kambodża 27.10-11.11.2017

PROGRAM WYJAZDU AZJA

PROGRAM 16 DNIOWY

Bangkok – Siem Reap – Koh Rong Samloem – Koh Chang – Bangkok

Tytuł programu: Bangkok, Angkor, Sihanoukville, Koh Chang, Bangkok

Wielkość grupy: 12 osób + opiekun

Termin: 27.10-11.11.2017

Cena programu: 1125 euro osoba

PRZELOT:

Przelot kupujecie we własnym zakresie, z naszej strony możecie liczyć na pełne wsparcie przy wyszukiwaniu najtańszych połączeń z Polski lub innych kierunków (np. Berlin, Londyn etc.) Posiadamy sprawdzone narzędzia do wyszukiwania lotów. W sytuacji gdy nie chcecie kupić biletu samemu z jakichkolwiek względów możecie również nas nas liczyć, wtedy do ceny biletu doliczamy jednak opłatę serwisową w wysokości 25 euro. Średnie ceny na loty do Bangkoku oscylują w okolicach 1500-2000 PLN, czasem jednak trafiają się promocje i można kupić bilet w cenie niższej, nawet o kilkaset złotych. Trzymamy rękę na pulsie i jeśli tylko pojawią się sensowne promocje poinformujemy Was.

BAGAŻ̇

Sugeruję lecieć z bagażem podręcznym, do którego pakujecie Wasze rzeczy i pustą walizką (bagaż rejestrowany). Wszystkie potrzebne rzeczy kupicie w Azji (koszulki, japonki, kosmetyki, itd.) Na miejscu wszystko dużo tańsze niż w Europie. Najwygodniejszy będzie plecak (wygodna w noszeniu), ale walizka na kółkach też się sprawdzi. Wyjeżdżając z Bangkoku do Kambodży mamy możliwość zostawienia bagażu nadliczbowego w Bangkoku w hotelu w przechowalni, bagaż odbieramy wtedy w dniu wylotu do Polski. Przechowalnia płatna dodatkowo około 2,5 euro za sztukę bagażu.

UBEZPIECZENIE

Wszystkim uczestnikom zapewniamy podstawowe ubezpieczenie turystyczne AXA, obejmujące KL oraz NNW. Okres ubezpieczenia obejmuje czas od dnia wylotu do dnia powrotu z wyjazdu.

SZCZEPIENIA I ZDROWIE

Żadne szczepienia nie są obowiązkowe. Należy zabrać ze sobą osobiste lekarstwa, sugeruję również coś przeciwbólowego, coś na gardło (klimatyzacja) i coś na brzuch, woda utleniona w żelu (peroxygel), plasterki też się przydadzą, ewentualnie maść z antybiotykiem i jodyną na jakieś otarcia czy rany. Ze względu na wilgotność rany goją się dużo gorzej niż w naszym klimacie.

WIZY

Do Tajlandii wizy nie potrzebujemy, do Kambodży wizy są wymagane, najwygodniej wyrobić ją składając wniosek online, czas wyrabiania wizy to 3 dni robocze, cena około 35 dolarów USA.

WALUTA I BANKOMATY

W Tajlandii płaci się Bathami ( 100 Bathów to około 12 złotych), z bankomatów za każdym razem pobierana jest opłata 18-20 zł przy wypłacie. W Kambodży najwygodniej płacić dolarami (zabierzcie niskie nominały, koniecznie dolary z tej nowej edycji – kolorowe, nie

starsze niż 10 lat). Płatność kartą w Tajlandii prawie powszechna, w Kambodży ograniczona, ale bankomaty są.

RÓŻNICA CZASU

Kambodża i Tajlandia mają plus 6 godzin w stosunku do czasu w Polsce.

ODWIEDZANE MIEJSCA

Bangkok – tego miasta nie trzeba przedstawiać nikomu, prężna i dynamiczna metropolia, pełna nieprawdopodobnych miejsc i ludzi.

Siem Reap – miasto tuż obok legendarnego kompleksu świątyń Angkor Wat, prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny.

Koh Rong Samloem – jedna z najpiękniejszych wysp kambodży, wg Huffington Post „must see”. Białe plaże i lazurowa woda. Brak korków, samochodów, dróg.

Koh Chang – druga po Phuket, największa wyspa Tajlandii, w przeciwieństwie do zurbanizowanego Phuket, Koh Chang jest dziewicza, 80 procent wyspy to park Narodowy, cywilizacja istnieje tylko na wybrzeżu, nie ma wielkich resortów, atmosfera bardzo spokojna i Sielsk, a pobliskie wyspy Koh Maak i Koh Kood kusza swoją atmosferą bezludnej wyspy.

HARMONOGRAM

Dzień 1 27.10

wylot z Polski, przelot przez jeden z portów przesiadkowych do Bangkoku.

Dzień 2 28.10

Przylot do Bangkoku, tam na lotnisku będzie czekał na Was przedstawiciel Hollycow, który odbierze grupę z lotniska i transferuje się do hotelu. Transfer około 20 minut szybkim pociągiem prosto z terminalu lotniska pod sam hotel. Hotel Nasa Vegas, 3 gwiazdkowy, położony tuż obok stacji szybkiej kolejki łączącej lotnisko z centrum. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. W hotelu, czas na odświeżenie i krótki odpoczynek. Resztę dnia spędzimy odwiedzając zagłębie handlowe Prathunam i pobliski Jim Thompson House. Dzień zakończymy wieczorem na Khao San Road na masażu stóp, w zagłębiu backpackerskim. Powrót do hotelu około 24:00. Dla chętnych nightlife na Soi Cowboy.

Dzień 3 29.10

Po śniadaniu w lokalnej restauracji obok hotelu ruszymy na dalsze zwiedzanie. Zaczniemy od Świątyni Wielkiego Buddy, potem przepłyniemy tramwajem wodnym do Świątyni Wat Pho, stamtąd przejazd tuk tukami do Lumpini Park, w tym magicznym miejscu doczekamy zachodu słońca. Dalej ruszymy na nocny market Patpong. Powrót do hotelu około 21:00

Dzień 4 30.10

Pobudka o 5:00, śniadanie zjemy na stacji kolejowej Makkasan, o 5:30 wyjście z hotelu i transfer taksówkami, gdzie wsiądziemy do pociągu do granicy z Kambodża, przejazd pociągiem 3 Klasy – innych nie ma na tej trasie, czas trwania około 5 godzin. Z dworca docelowego w Aranyaprathet do granicy zawiezie nas tuk tuk, czas trwania przejazdu około 15 minut. Granicę przekraczamy czekając w kolejce (ok. 2- godziny) lub zrzucamy się na łapówkę, aby wszystko przyspieszyć do 30-45 minut. Łapówka 5-10 $/os. Po stronie kambodżańskiej czekać będzie na nas kierowca, który zawiezie nas do Siem Raep, czas trwania przejazdu około 2,5 godziny. Przyjazd do hotelu około godziny 17:00. Zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem wspólne wyjście na Pub Street

Dzień 5 31.10

Po późnym śniadaniu, spacer po Siem Raep i czas wolny na indywidualną eksploracje miasta. Wieczorem wizyta na nocnym markecie i wspólne wyjście na Pub Street.

Dzień 6 1.11

Zbiórka o 4:00 i przejazd do kompleksu Angkor Wat, wschód słońca przy głównych budowlach, całodzienne zwiedzanie świątyń. Śniadanie suchy prowiant. Tego dnia wszystkie transfery tuk tukiem 3-4 osobowym. Powrót do hotelu około 16:30 i czas wolny. Tego dnia zostawiamy bagaże i rzeczy w 2 pokojach, pozostałe pokoje zwalniamy, ok 19:00 odjazd nocnym autobusem z miejscami do leżenia do Sihanoukville, nadmorskiej miejscowości. Czas przejazdu około 10 godzin.

Dzień 7 2.11

Przyjazd na miejsce w godzinach porannych, około 6:00, śniadanie w lokalnej restauracji i transfer tuk tukami i promem na wyspę Koh Rong Samloem, zakwaterowanie resorcie The One w bungalowach przy plaży, reszta dnia bez programu.

Dzień 8 3.11

Po śniadaniu plażowanie i zasłużone nic nie robienie. Dzień totalnego relaksu i odpoczynku po trudach poprzednich dni. Możliwość wynajęcia Stand Up Paddleboard, żaglówek, windsurfingu.

Dzień 9 4.11

Tego dnia możemy wybrać się na całodzienny rejs po okolicznych wyspach, lunch i napoje w cenie. Dopłata do rejsu: około 25 $, w przeciwnym razie odpoczynek na plaży i indywidualna eksploracja okolicy.

Dzień 10 5.11

Po wczesnym wykwaterowaniu około 5:00 ruszymy busikiem do granicy z Tajlandią, i dalej na wyspę Koh Chang. Śniadanie po przekroczeniu granicy około 9:00. Pokonanie granicy, podróż oraz rejs na wyspę Koh Chang potrwa do godziny 16:00, po dopłynięciu na wyspę z przystani transfer taxi do resortu The Stage, zakwaterowanie i czas wolny.

Dzień 11 6.11

Pobyt na wyspie, odpoczynek na plaży. Dzień bez programu, możliwy trekking ze słoniami w dżungli (ok. 20 euro, lub rejs po okolicznych wyspach ok. 25 euro) , wieczorem kolacja bufetowa w pobliskiej restauracji (koszt około 30 PLN bez napojów).

Dzień 12 7.11

Tego dnia wynajmiemy skutery. Przejazd skuterami do Laguna Beach około 10 kilometrów, odpoczynek na plaży, w drodze powrotnej wizyta w wiosce rybackiej Bang Bao. Skutery paliwo w cenie, 1 skuter na 2 osoby. (jeśli ktoś boi się jechać skuterem będzie mógł wziąć taxi za dodatkową opłatą). Odwiedzimy również pobliski wodospad (jeśli będzie w nim woda), w cenie bilet wstępu do parku Narodowego.

Dzień 13 8.11

Ostatni dzień na wyspie Koh Chang. Bez programu. Relaks na plaży lub nad basenem.

Dzień 14 9.11

Po wczesnym śniadaniu transfer do przystani, rejs promem i przejazd busem do Bangkoku, przyjazd około 16:00, transfer do hotelu. Zakwaterowanie w tym samym hotelu, co wcześniej. Można odebrać z przechowalni rzeczy zostawione na początku wyprawy.

Dzień 15 10.11

Po śniadaniu czas wolny na zakupy lub realizacje indywidualnych potrzeb jak zwiedzanie czy po prostu odpoczynek.

Dzień 16 11.11

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfery na lotnisko. Odloty do kraju.

W CENIE:  1125 euro/osoba

– codzienne śniadania (lokalne restauracje, lokalne dania)

– bilety do obiektów odwiedzanych: Angkor Wat, Wat Pho – leżący Budda, Świątynia Wielkiego Buddy, Jim Thompson House and Silk Museum, Park Narodowy na Koh Chang,

– atrakcje wymienione w programie: rejs tramwajem wodnym w Bangkoku, 30 minutowy masaż stóp w Bangkoku pierwszego dnia

– wszystkie transfery w ramach realizacji w/w programu (taksówki, pociągi, tuk tuki, prom na Koh Chang, skutery i paliwo do skuterów)

– opieka organizatora

– zakwaterowanie: 4 noce w Bangkoku (2 noce po przylocie i 2 noc przed wylotem), pokoje z klimatyzacją

– 2 noce w Siem Reap w hotelu z basenem, pokoje z klimatyzacją – 1 noc w nocnym autobusie do Sihanoukville, miejsca leżące.

– 3 noce na Koh Rong Samleam, trzcinowe bungalowy przy plaży, pokoje 2 osobowe, wentylator, moskitiera

– 4 nocy na Koh Chang, hotel z basenem, pokoje 2 osobowe z klimatyzacją

– ubezpieczenie grupowe AXA

CENA NIE OBEJMUJE:

przelotu (ok. 1500-2000 PLN) – ubezpieczenia osobistego

– kosztów wiz do Kambodży (35 $)

– wyżywienia za wyjątkiem śniadań (na osobę potrzeba około minimum 30 złotych dziennie) – napojów (potrzeba na to minimum 8-10 złotych dziennie)

– uczestnictwa w dodatkowych atrakcjach (2 fakultatywne rejsy ok. 40 euro/os., trekking ze słoniami ok. 15-20 euro/os., warsztaty kulinarne ok. 30 euro/os.)

– transportu i biletów wstępu do klubów nocnych w przypadku wyjścia do klubów

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Zadatek 300 euro od osoby płatne przy zgłoszeniu. Pozostała kwota płatna na 45 dni przed wyjazdem.

KONTAKT:

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:

contact@hollycow.pl

ewentualnie telefonicznie pod numer:

Marek

Polska: +48.696.473.825

Indonesia: +62 (0) 821.448.24.592

Malezja: +60 (0) 177.361.287

Maroko: +212 677.10.52.10

Whatsapp: +48.696.473.825