Notice: Constant FS_CHMOD_DIR already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant FS_CHMOD_FILE already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95
Marakesz Maraton 25-28.01.2019 – Holly Cow

Marakesz Maraton 25-28.01.2019

Termin: 25-28.01.2019

Ilość osób: minimalnie 4 osoby, maksimum 20 osób

Zakwaterowanie: Hotel Mogador Kasbah 4 gwiazdki, pokoje 2 osobowe ze śniadaniem

Wyżywienie: śniadania

Przelot: Ryanair – we własnym zakresie. Lot Kraków-Marakesz-Kraków

Cena: 325 euro osoba

PRZELOT

Rekomendujemy przelot lotem bezpośrednim z Krakowa do Marakeszu liniami Ryanair. Wylot z Krakowa 25.01.2018 o 6:25 przylot do Marakeszu o 10:05. Wylot z Marakeszu 28.01.2018 o 10:30, przylot do Krakowa ok 16:00. Cena lotu bezpośredniego około 500 PLN. Alternatywnie można dolecieć do Marakeszu lotem z przesiadką, liniami Ryanair. Przyloty w godzinach popołudniowych, odloty w godzinach rannych 29.01.2018. Cena lotu z przesiadką w granicach 400-500 PLN. Ceny mogą ulec zmianie. Pomagamy w zakupie i wyszukaniu najlepszego połączenia. Szczegóły u organizatorów.

ZAKWATEROWANIE

Hotel Mogador Kasbah to czterogwiazdkowy, komfortowy obiekt położony w pobliżu starego miasta i lini startu maratonu od którego dzieli nas około 15-20 minutowy spacer. Ma duże znaczenie ze względu na fakt, że w dniu biegu okoliczne drogi będą zamknięte dla ruchu pojazdów. Pobyt w pokojach 2 osobowych (z dwoma oddzielnymi łóżkami lub łóżkiem małżeńskim) oraz śniadaniem. Na terenie hotelu działa darmowe WIFI. Hotel położony kilka minut spacerem od galerii handlowej i hipermarketu Carrefour, w pobliżu zlokalizowane są też najlepsze kluby Marakeszu np. 555 Club.

ZWIEDZANIE

Wyjazd ma charakter sportowy jednak nie zabraknie na nim elementów turystycznych. Zwiedzimy starówkę Marakeszu, zgubimy się w labiryncie ciasnych uliczek, poczujemy mieszające się klimaty afrykańskie, arabskie, damy uwieść się zapachom i smakom Maroko. W cenie wyjazdu bilety do Ogrodów Majorelle. Dzień przed biegiem przejedziemy w wysokie partie gór do miejscowości Imlil, tam zjemy lunch na tarasie restauracji z widokiem na ośnieżone szczyty Atlasu Wysokiego.

PROGRAM WYJAZDU

25.01 – piątek

Po przylocie transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży, zakwaterowanie około 13:00. Popołudniu około 15:00 wspólne wyjście na zwiedzanie Ogrodów Majorelle i medyny, kolacje zjemy na placu Jema El Fna po kolacji marokańska herbata na dachu słynnej Cafe De France.

26.01 – sobota

Po śniadaniu odbiór pakietów startowych i wizyta w centrum informacyjnym maratonu. Przejazd na rekonesans trasy. Około 12:00 przejazd do górskiej miejscowości Imlil (ok 75 minut), tam dla chętnych czas na krótkie rozbieganie, zjemy obiad w restauracji z widokiem na szczyty Atlasu i masyw Jebal Toubkal, po ok. 3 godzinach ruszymy w drogę powrotną do Marakeszu. Około 17:00 czas wolny na zakupy w medynie. Wieczorem wspólne wyjście na kolację. Odpoczynek przed biegiem.

27.01 – niedziela

Bardzo wczesne śniadanie, tak aby o 7:45 wyjść z hotelu na miejsce startu. Rozgrzewka i udział w biegu. Około 13:00 powrót do hotelu po zakończonym biegu. Wyniki powinny być dostępne online około 18:00. Po powrocie do hotelu posiłek i czas na regenerację. Wieczorem wspólne wyjście na kolację w rejon Jema El Fna.

28.01 – poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Odlot do kraju ok 10:40. Lądowanie w Krakowie około 16:00.

 

POGODA

Okres zimowy oznacza również w Maroko niższe temperatury. Podczas wyjazdu należy spodziewać się około 6-8 stopni nad ranem, około 6:00, w ciągu dnia temperatura będzie oscylować około 20-22 stopni. Wieczory chłodniejsze, około 14-15 stopni. Blisko Atlasu Wysokiego (50-60km) powoduje, że w Marakeszu bywają niższe temperatury niż w innych częściach kraju. W trakcie biegu nie powinno by więcej niż 20 stopni.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy na cały czas trwania wyjazdu (od wylotu do powrotu do Polski) będą objęci ubezpieczeniem turystycznym AXA (KL, NNW) obejmującym amatorskie uprawianie sportów.

OBSŁUGA

Podczas wyjazdu uczestnikom towarzyszyć będzie doskonale znający marokańskie realia opiekun.

KOSZTY

Koszt udziału w wyjeździe to 325 euro + opłata za bieg (do wyboru 42K oraz 21 K). Wydatki jakie poniesiecie na miejscu ograniczają się wyłącznie do posiłków za wyjątkiem śniadań, które są w cenie pobytu. Kalkulując wydatki przyjmijcie sobie, że na jedzenie wydacie około 60-70 euro za cały pobyt. Płatność rozdzielona będzie na 3 części: 125 euro zaliczka płatna do 7 dni od zgłoszenia, kolejna wpłata najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu w wysokości 100 euro. Ostatnia transza 100 euro płatna w gotówce na miejscu po przylocie.

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w Hotelu 4 gwiazdkowym ze śniadaniem
 • transfer z i na lotnisko
 • transfer do Imlil i z powrotem
 • transfer do Ogrodów Majorelle i dalej na Jema El Fna
 • objazd trasy biegu
 • bilet wstępu do Ogrodów Majorelle
 • spacer po Medynie
 • marokańska herbata w Cafe De France oraz w Imlil
 • ubezpieczenie AXA
 • opiekę koordynatora

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu tanimi liniami z Polski (około 500 PLN)
 • opłaty za udział w biegu (42Km lub 21Km)
 • wydatków osobistych
 • posiłków za wyjątkiem śniadań

Do zobaczenia!