Notice: Constant FS_CHMOD_DIR already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant FS_CHMOD_FILE already defined in /home/bubba/domains/hollycow.pl/public_html/wp-config.php on line 95
WYPRAWA NAMIBIA 2018 – 14.09-30.09.2018 – Holly Cow

WYPRAWA NAMIBIA 2018 – 14.09-30.09.2018

Data: 14.09-30.09.2018

Pobyt na miejscu: 15.09-29.09

Ilość osób: minimum 3 osoby, maksymalnie 7 osób + koordynator wyjazdu (raczej kameralnie)

Zakwaterowanie i transport: pierwsza i ostatnia noc hotel, pozostałe noce na campingach, noclegi w namiotach na dachu terenówek

Wyżywienie: uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów (zbiórka po 100 euro od osoby na zakupy). Na miejscu są też dostępne restauracje.

 

Już we wrześniu, wraz z Outway.pl kolejny raz wybierzemy się do Namibii. Czeka na nas wspaniała przygoda podczas której zwiedzimy ten dziki południowoafrykański kraj. Zwiedzimy go korzystając z dwóch aut Toyota Hilux, które na czas wyprawy będą naszym domem. Samochody są w pełni wyposażone, na dachach są namioty, z tyłu sprzęt kuchenny, lodówka, kuchenka, sprzęt campingowy.

Na wyprawie każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantuję piękne widoki, dzikie zwierzęta, a przede wszystkim poczucie wolności, którego doświadczymy przemierzając ten dziki, afrykański kraj.

Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa.

 

PRZELOT

Najtaniej dostać się do Namibii można z Berlina, loty około 2500 PLN, koszt przelotu z Warszawy to około 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj nam znać na adres: contact@hollycow.pl, a wyszukamy Wam najwygodniejsze dla Was połączenie.

 

KOORDYNACJA I OBSŁUGA

Nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu na miejscu czuwać będzie Paweł Gluza, doświadczony podróżnik i fotograf. Namibię odwiedza po raz czwarty, a kraj nie ma przed nim tajemnic. Paweł będzie z Wami przez cały czas od wylądowania w Namibii do wylotu do Polski, będzie prowadził jedno z aut, a w razie konieczności będzie podejmował awaryjne decyzje jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Taka wyprawa w dzikie rejony Namibii zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że w przypadku wypadków losowych (np awaria pojazdu, pogoda lub inne czynniki niezależne od organizatorów), które mogą wymagać delikatnych modyfikacji programu Paweł będzie zawsze starał się podejmować decyzje kierując się wyłącznie dobrem grupy.

 

BILETY WSTĘPU

Cena obejmuje wszystkie bilety wstępu wynikające z realizacji programu wyjazdu.

 

LISTA SPRZĘTOWA I SPRAWY ORGANIZACYJNE, SUPPORT

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów listę sprzętową, jaki należy zabrać ze sobą na wyjazd. Dodatkowo prześlemy Wam manual wyjazdowy z przydatnymi informacjami o pogodzie, cenach na miejscu oraz szczegółowe informacje dotyczące odbioru z lotniska. Wszelkie sprawy organizacyjne omówicie z Pawłem pierwszego wieczoru. W przypadku jakichkolwiek pytań dot. wyjazdu możecie na każdym etapie przygotowań skonsultować z nami Wasze pytania.

 

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 – 15.09

Wylot z Warszawy lub Berlina.

Dzień 2 – 16.09

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii, po formalnościach wizowych odbierzecie bagaże, w hallu przylotów czekać będzie na Was koordynatory wyjazdu – Paweł.  Z lotniska grupa zostanie przewieziona do hotelu. Tam spędzimy pierwszą noc. W międzyczasie kierowcy odbierają samochody. Wieczorem spotkanie organizacyjne, przekazanie samochodów. Jeśli uda się zrobić tego dnia zakupy to zyskamy trochę czasu następnego dnia. Wspólne wyjście na kolację do lokalnej restauracji. Po kolacji odpoczynek.

Dzień 3 – 17.09

Po wczesnym śniadaniu około 8:00 wykwaterowanie z hotelu i początek wyprawy. Około 10:00 wyjedziemy z Windhoek kierując się w odludne tereny Namibii. Pierwszym punktem wyprawy jest Namib – najstarsza pustynia świata. Rano, po śniadaniu ruszamy do Sesriem. Po drodze robimy zakupy. Czeka nas 350 kilometrów drogi, zostawiamy za sobą miasto i od teraz podziwiamy dzikie tereny Namibii. Po dojechaniu na miejsce meldujemy się na campingu. Na zachód słońca wdrapujemy się na pobliską wydmę. Nocleg.

Dzień 4 – 18.09

Wczesna pobudka, tego poranka czeka nas oglądanie wschodu słońca na słynnej Dune 45. Później tego dnia czeka nas jeszcze wycieczka do Sossusvlei i Deadvlei – wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Zwiedzimy też Sesriem Canyon. Kolacja na campingu. Nocleg.

Dzień 5 – 19.09

Po śniadaniu wyjazd z campingu, opuścimy pustynię i przejedziemy do Swakopmund. Jest to nadmorskie miasteczko – przykład dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Nad oceanem zachód słońca, kolacja. Nocleg na campingu.

Dzień 6 – 20.09

Po śniadaniu opuścimy Swakopmund i pojedziemy wzdłuż wybrzeża do Spitzkoppe – góry nazwanej namibijskim Matterhornem. Po drodze zobaczymy Cape Cross – największą na świecie kolonię uchatek oraz Wybrzeże Szkieletów. Dla chętnych możliwość kąpieli w oceanie. Nocleg i kolacja na campingu.

Dzień 7 – 21.09

Po śniadaniu zobaczymy rejon, który oferują wiele pieszych tras, w planie piesze zwiedzanie okolice. Dla odważnych szansa zdobycie samego szczytu “spiczastej góry”. Po powrocie kolacja i nocleg.

Dzień 8 – 22.09

Siódmego dnia wyprawy ruszymy do podnóży góry Brandberg – najwyższego szczytu Namibii. Tam przez 2 dni zostaniemy na tym samym campingu, zwiedzimy okolice.

Dzień 9 – 23.09

Będąc zakwaterowanymi w White Lady Lodge będziemy mieli możliwość zwiedzania okolicy wraz z przewodnikiem, będziemy mogli oglądać migracje słoni oraz piękne zachody słońca. W okolicy znajduje się też słynna White Lady – jedno z najstarszych na świecie petroglifów.

Dzień 10 – 24.09

Tego dnia czeka nas długa wycieczka na północ – do Opuwo, stolicy ludzi Himba. Po drodze kilka atrakcji – Twyfelfontain – jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie. Dziedzictwo UNESCO, czy skamieniały las. Kolacja w obozie nocleg.

Dzień 11 – 25.09

Następnego dnia rano jedziemy zobaczyć wioskę Himba, ludzi, którzy wciąż żyją z dala od cywilizacji. Następnie ruszymy jeszcze dalej na północ, aż do granicy z Angolą, gdzie odwiedzimy  majestatyczne wodospady Epupa. Kolacja w obozie i nocleg.

Dzień 12 – 26.09

Tego dnia z samego rana ruszymy w stronę parku Etosha. Czeka nas najdłuższa droga tej wyprawy. Po południu dotrzemy do Namutoni – jednego z campingów, znajdujących się na terenie parku. Po drodze będziemy mieli okazję oglądać dzikie zwierzęta zamieszkujące te tereny. Camping w Namutoni pozwala na nocną obserwację zwierząt, a my z tej okazji zapewne skorzystamy.

Dzień 13 – 27.09

Tego dnia będziemy jeździć po parku, próbując wytropić jak najwięcej dzikich zwierząt. Nie powinno być problemu z zobaczeniem słoni, żyraf czy lampartów. Jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli również zobaczyć lwy, czy rzadkie obecnie nosorożce. Tego dnia przemieścimy się na camping Halali.

Dzień 14 – 28.09

Ten dzień będzie wyglądał podobnie jak poprzedni. Czeka nas kolejny dzień eksploracji parku oglądając piękną przyrodę i dzikie zwierzęta. Tego dnia nocujemy na campingu Okukaejo.

Dzień 15 – 29.09

Wczesne śniadanie. Tego dnia opuszczamy park Etosha i wracamy do Windhoek. Meldujemy się w hotelu,  odświeżamy i ruszamy do miasta, na ostatnią naszą wspólną kolację. Ci którzy wracają do Polski, kolejnego dnia odwożeni są na lotnisko (w zależności od godziny wylotu do Polski będzie możliwość prysznica przed podróżą. Reszta rusza na dalszą część przygody – do Botswany.

Dzień 16 – 30.09

Grupa wylatująca 29.09 do Polski tego dnia przylatuje do kraju.

 

Namibia

Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów, położonym między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska, jednak liczącym nieco ponad dwa miliony mieszkańców.

Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa – góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszystkim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do którego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania – pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon – suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park – suchy rozległy rejon, pełen wydm, gór i kanionów.

 

TRANSPORT

Podczas całej wyprawy poruszamy się 4 osobowymi terenówkami z zamontowanymi namiotami dachowymi. Samochody prowadzą uczestnicy, wymagane czynne prawo jazdy i elementarne doświadczenie w prowadzeniu w terenie. W przypadku awarii samochód zostanie wymieniony w ciągu 6-12 godzin.  Zapewniamy paliwo na cała trasę wynikającą z programu. Pojazdy są ubezpieczone i wyposażone w sprzęt wyprawowy i kuchenny.

 

BEZPIECZEŃSTWO

To bardzo bezpieczny rejon Afryki, niemniej jednak zawsze należy zachować elementarną ostrożność, szczególnie na odludziu. W pustynnych rejonach i w parkach należy zwracać uwagę na dzikie zwierzęta, węże, skorpiony.

 

HIGIENA I ZDROWIE

O zachowanie higieny na europejskim poziome nie będzie łatwo, ale chyba nie o to chodzi podczas takiej wyprawy. Przygotujcie się na spartańskie warunki ale kilka razy będziecie mile zaskoczeni nawet skromnym prysznicem na campingu. Pamiętajcie o częstym myciu rąk, o żelu antybakteryjnym i repelentach. Na wyjazd zabierzcie leki osobiste, na gorączkę, przeciwbólowe, plastry, woda utleniona w żelu, coś po ukąszeniach owadów, wapno, elektrolity.

 

WALUTA I KARTY

W stolicy spotkamy działające bankomaty, warto zabrać jednak EUR lub USD i na miejscu wymienić walutę. Poza terenami zurbanizowanymi dostęp do wymiany waluty bardzo ograniczony.

 

UBEZPIECZENIE

Wszyscy uczestnicy będą objęci grupową polisą turystyczną AXA (OC, NNW, KL). Okres ubezpieczenia obejmuje czas od wylotu z Polski 14.09 do powrotu do Polski 30.09. Jeśli potrzebujesz zakupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów anulacji z wyjazdu zapytaj nas o wycenę takiej usługi.

 

PŁATNOŚĆ

Cena wyjazdu to 2100 EURO. Koszty dzielą się następująco: 30 procent (700 euro) zaliczki w 7 dni od podpisania umowy zgłoszenia, kolejna wpłata 800 euro na 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu. Pozostałe 600 euro płatne w gotówce na miejscu lokalnemu partnerowi.

 

CENA ZAWIERA

 • przelot, pobyt koordynatora wyjazdu
 • ubezpieczenie turystyczne AXA
 • udział w wyjeździe
 • wszystkie koszty realizacji w/w programy,
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem, wypożyczamy samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem do gotowania
 • zakwaterowanie w hotelach turystycznych i na campingach
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu

 

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników ok 2500 PLN z Berlina, około 3000 PLN z Polski
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia (zrzucamy się po 150 euro na osobę na produkty i posiłki)
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
 • ewentualnych napiwków dla lokalnych przewodników

Opcja dodatkowa – BOTSWANA

Dla wszystkich żądnych ekstremalnych przygód, przygotowałem coś ekstra – wyprawa do Botswany, a tam eksplorowanie dzikiej Delty Okawango – na lądzie i wodzie! Zahaczymy także o słynną pustynię Kalahari.

Więcej o wyprawie i formularz kontaktowy na OUTWAY.PL